MIĘDZYNARADOWE
MISTRZOSTWA POLSKI
PTAKÓW GADAJĄCYCH

Zapraszamy do kibicowania
zawodnikom Papuziego Gadania

Oglądaj i głosuj na zawodników

SANDRA JEŹDZIKOWSKA

Ukończyła technikum o kierunku geodezyjnym. Jednak pomiary gruntów nie stały się jej pasją. Uwielbia ręczne robótki, więc po szkole założyła własną działalność związaną z produkcją i sprzedażą ręcznie wykonywanej biżuterii. Imała się różnych zawodów. Była nawet sanitariuszką. A obecnie wychowuje swoją małą córeczkę. Uwielbia zwierzęta i od dziecka miała w domu zwierzyniec: szczury, chomiki, krab, królik miniaturka, legwan zielony, kameleon, agama brodata, nimfa, pies husky, akwarium morskie, no i jej chluba – kakadu biała o imieniu Tomy, uczestnik IV Mistrzostw Polski Ptaków Gadających „Papuzie Gadanie” 2017/18. Jej wspaniałe filmy z Tomym mogliśmy oglądać też w grupie fb „Papuzi Filmowcy”, gdzie jeden z nich zdobył tytuł zwycięskiego Papuziego Filmu Roku 2018.

ZBIGNIEW ZARĘBA

Właściciel sławnej aleksandretty obrożnej - Karola – Wicemistrza Polski Ptaków Gadających „PAPUZIE GADANIE” 1999, który zasłynął recytacją Inwokacji do „Pana Tadeusza”.
Obecnie posiada aleksandrettę większą o imieniu Arni (dla dociekliwych – skrót od Arnold), ale jego zainteresowanie ptakami rozwinęło się również w kierunku pierzastych przedstawicieli naszej rodzimej fauny. Dlatego, często można spotkać go z lornetką, gdy podgląda je w środowisku naturalnym. Ponadto, samodzielnie buduje i rozwiesza budki lęgowe, a zimą dokarmia ptaki w karmnikach, które również sam wykonuje.

 

STRONA W BUDOWIE