MIĘDZYNARADOWE
MISTRZOSTWA POLSKI
PTAKÓW GADAJĄCYCH

Zapraszamy do kibicowania
zawodnikom V Papuziego Gadania

Oglądaj i głosuj na zawodników

Członkowie jury V Mistrzostw 2019/20

Bożena Tarasewicz

Z wykształcenia ekonomistka, z zamiłowania wielka miłośniczka natury, zielarka, która sama zbiera i przetwarza zioła na wszelakie intrakty, syropy, kremy, maści, olejki, octy, mydła i wiele, wiele innych. Natura to jedyna Wielkość, przed którą klęka na kolana. Najlepiej czuje się w ogrodzie, gdzie zna wszystkie rośliny ozdobne i chwasty, i może o nich opowiadać godzinami. Propagatorka zdrowego stylu życia i naturoterapii. Cieszy się z każdej „nawróconej“ osoby, kiedy widzi, jak to się przekłada na jej zdrowie.
Właścicielka żako Adriana - zdobywcy tytułu Wice-Mistrza Polski w "Papuzim Gadaniu" 2015/16. Rozmawia nie tylko z Adrianem, ale również od bardzo dawna z psami i kotami. Kocha wszystkie żywe stworzenia. Zawsze miała w domu bogaty zwierzyniec, a ostatnio oprócz Adriana mieszkają z nią cztery koty rasy Maine Coony i jeden dachowiec o imieniu Puma, którego Adrian często wspomina w filmach konkursowych. Wydaje jej się, że mogłaby poskromić najgroźniejsze ze zwierząt, a jej od lat niespełnionym marzeniem pozostaje zaprzyjaźnienie się z lwem.

Hanna Hybicka

Od 2000 roku Prezes Polskiego Towarzystwa Miłośników Ptaków Egzotycznych, propagatorka wiedzy o papugach, prekursorka "ptasiej terapii" w szpitalach dziecięcych, szkołach i placówkach opiekuńczych.
Działaczka społeczna i wolontariuszka w placówkach onkologicznych, Sekretarz Polskiego Towarzystwa Stomijnego POLILKO.
Związana z amatorskim ruchem teatralnym. Odtwórczyni epizodycznych ról w polskich filmach i serialach (m.in. "Słoiki", "Malanowski i partnerzy", "Służby specjalne").
Właścicielka amazonki niebieskoczelnej - Kuby - finalisty I i II edycji Papuziego Gadania.

 

Strona w budowie