MIĘDZYNARADOWE
MISTRZOSTWA POLSKI
PTAKÓW GADAJĄCYCH

Zapraszamy do kibicowania
zawodnikom Papuziego Gadania

Oglądaj i głosuj na zawodników

Członkowie jury II Mistrzostw, 1999

Irene Christie

- brytyjska papuzia behawiorystka, autorka wielu książek o papugach, publicystka ptasich magazynów Bird Keeper oraz Cage and Aviary Birds, treser ptaków do pracy na scenie i w filmie, członek brytyjskiego Parrot Society i kilku klubów hodowców ptaków, właścicielka ary zielonoskrzydłej i ararauny. Jej papugi często występowały w telewizji, a ararauna o imieniu Max zagrała m.in. w filmie z serii James Bond p.t. "For your eyes only" (1983) i w Piratach z Karaibów.

Ewa Sałacka

- znana aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna oraz publicystka filmowa. Zagrała w wielu filmach i serialach telewizyjnych. Właścicielka papugi żako.

Marek Król

- publicysta, prezes Agencji Wydawniczo-Reklamowej "Wprost", były redaktor naczelny tygodnika "Wprost", poseł na Sejm X kadencji. Właściciel papugi żako.

Andrzej Kruszewicz

- ornitolog, lekarz weterynarii, założyciel i szef Azylu dla Ptaków w warszawskim zoo, dyrektor warszawskiego zoo od 2009 roku, autor i tłumacz licznych publikacji z zakresu ornitologii. Założyciel i honorowy członek Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Jan Purzycki

- scenarzysta filmowy i telewizyjny (m.in. "Wielki Szu", "Piłkarski poker", "Złotopolscy"), pisarz, działacz społeczny oraz wykładowca akademicki. Właściciel ary zielonoskrzydłej.

Prof. dr hab. Jerzy Puchalski

- od 1989 roku Dyrektor Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie.