MIĘDZYNARADOWE
MISTRZOSTWA POLSKI
PTAKÓW GADAJĄCYCH

Zapraszamy do kibicowania
zawodnikom Papuziego Gadania

Oglądaj i głosuj na zawodników

Członkowie jury I Mistrzostw, 1997

Irene Christie

- brytyjska papuzia behawiorystka, autorka wielu książek o papugach, publicystka ptasich magazynów Bird Keeper oraz Cage and Aviary Birds, treser ptaków do pracy na scenie i w filmie, członek brytyjskiego Parrot Society i kilku klubów hodowców ptaków, właścicielka ary zielonoskrzydłej i ararauny. Jej papugi często występowały w telewizji, a ararauna o imieniu Max zagrała m.in. w filmie z serii James Bond p.t. "For your eyes only" (1983) i w Piratach z Karaibów.

Ryszard Barycz

- aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Występował w wielu polskich teatrach. Od 1970 roku był aktorem warszawskiego Teatru Współczesnego. Zagrał w dziesiątkach filmów i seriali telewizyjnych. Właściciel amazonki niebieskoczelnej.

Andrzej Kruszewicz

- ornitolog, lekarz weterynarii, założyciel i szef Azylu dla Ptaków w warszawskim zoo, dyrektor warszawskiego zoo od 2009 roku, autor i tłumacz licznych publikacji z zakresu ornitologii. Założyciel i honorowy członek Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Michał Krzysztof Jabłoński

- od wielu lat opiekuje się ptakami w warszawskim ogrodzie zoologicznym, autor wielu publikacji o ptakach egzotycznych. Właściciel kakadu białoczubej i żako, hodowca papug.

Ivan Balogh

- z pochodzenia Słowak narodowości węgierskiej, studiował dziennikarstwo w Leningradzie, pracował jako dziennikarz prasowy w Bratysławie i Pradze, Business Development Manager w firmie Tetley w Polsce, hodowca papug.