SKLEP Z PAPUGAMI

Członkowie jury IV Mistrzostw 2017/18

HANNA HYBICKA

Od 2000 roku Prezes Polskiego Towarzystwa Miłośników Ptaków Egzotycznych, propagatorka wiedzy o papugach, prekursorka "ptasiej terapii" w szpitalach dziecięcych, szkołach i placówkach opiekuńczych.
Działaczka społeczna i wolontariuszka w placówkach onkologicznych, Sekretarz Polskiego Towarzystwa Stomijnego POLILKO.
Związana z amatorskim ruchem teatralnym. Odtwórczyni epizodycznych ról w polskich filmach i serialach (m.in. "Słoiki", "Malanowski i partnerzy", "Służby specjalne").
Właścicielka amazonki niebieskoczelnej - Kuby - finalisty I i II edycji Papuziego Gadania.

DMITRIJ ORLIANSKI

Rosjanin. Mieszka pod Moskwą i pracuje w jednym z moskiewskich biur notarialnych. Od dzieciństwa marzył o domowym zwierzyńcu, ale matka pozwoliła mu tylko na psa i papużki faliste. Tak więc w wieku 11 lat zaczął hodować papużki faliste, a dziś, jak o sobie humorystycznie opowiada, oprócz żony i dwójki dzieci ma 3 psy i prawie 30 papug. Najważniejsze z nich, to jego marzenie z dzieciństwa - papugi żako: Grigorij i Ksjusza. Grigorij to najbardziej znana gadająca papuga w Rosji i Mistrz Polski "Papuziego Gadania" 2015/16. Oprócz nich Dmitrij zajmuje się hodowlą papug żako i aleksandrett większych.

ZBIGNIEW ZARĘBA

Właściciel sławnej aleksandretty obrożnej - Karola – Wicemistrza Polski Ptaków Gadających „PAPUZIE GADANIE” 1999, który zasłynął recytacją Inwokacji do „Pana Tadeusza”.
Obecnie posiada aleksandrettę większą o imieniu Arni (dla dociekliwych – skrót od Arnold), ale jego zainteresowanie ptakami rozwinęło się również w kierunku pierzastych przedstawicieli naszej rodzimej fauny. Dlatego, często można spotkać go z lornetką, gdy podgląda je w środowisku naturalnym. Ponadto, samodzielnie buduje i rozwiesza budki lęgowe, a zimą dokarmia ptaki w karmnikach, które również sam wykonuje.

 

Strona w budowie

żerdzie i zabawki dla papug

Największy wybór najbardziej egzotycznych zwierząt